Aktuality

PF 2017

MILÍ PŘÁTELÉ,

do roku 2017 Vám přejeme nejen hodně štěstí, zdraví a spokojenosti, ale také nezapomenutelných kulturních zážitků!

panamo pf 2017

Rok 2016 byl pro PaNaMo, stejně jako pro ostatní kulturní aktéry, poměrně složitý. Finanční podpora projektů z veřejnoprávních zdrojů se totiž v roce, který mohl těžit z úžasně nastartované kulturní atmosféry z roku 2015 snížila tak radikálně, že některé organizace a projekty dosud fakticky bojují o život a není zcela jasné, zda svůj boj vyhrají!

Ani my jsme si nebyli zcela jisti, zda budeme moci pokračovat ve festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem! Stáli jsme před obtížnou volbou – projekt zcela ukončit a tím zklamat naši téměř osmitisícihlavou diváckou základnu, nebo naopak na diváky uvalit větší finanční zodpovědnost - zdražit vstupenky a pak už se jenom modlit, aby nepršelo a my se nedostali do situace, že současně vracíme vstupné a platíme herce a veškeré technické zázemí.
Vsadili jsme na Vás, naše diváky a sázka vyšla!
Objevili jsme pro divadelní léto i zcela nový hrací prostor U Zvonu, kde vznikla inscenace Don Quijote v režii Viléma Dubničky, s Kamilem Halbichem v hlavní roli. Odehráli jsme také několik repríz vloni vzniklé inscenace režiséra Petra Svojtky Prokletí rodu Baskervillů aneb Pozor, zlý pes! s Pavlem Baťkem v roli Sherlocka Holmese. V rámci vedlejšího programu jsme našim divákům nabídli Improzápas a Slam poetry, žánry, které nejsou příliš často k vidění pod širým nebem a které přivedly do hlediště Divadelního léta zcela nové, mladé a nekonformní diváky.

Nový rozměr jsme otevřeli i v umělecké dílně v Partolticích v rámci projektu Umění na dosah. Uspořádali jsme první ročník pětidenního příměstského tábora na téma ŘEMESLA.

Podzimní měsíce patřily jako obvykle festivalu Můj život s..., který se věnoval tématu RODINA.

V roce 2016 jsme se také věnovali projektům spolupráce. S iniciativou Plzeň na kole jsme uspořádali projekt Město s dobrou adresou, spolupracovali jsme již po několikáté na festivalu Dny evropského filmu. S Johan z.ú. jsme uspořádali 24 hodinové Čtení u lavičky Václava Havla, které bylo součástí tříměsíčního projektu 7 dní ke svobodě.

A jaké jsou naše plány? Už teď připravujeme jubilejní, 10. ročník Divadelního léta pod plzeňským nebem! V prodeji jsou poukázky na letní inscenace, těšíme se na setkání s Vámi v rámci vzpomínkových večírků, které budou věnovány inscenacím, které již nemáme na repertoáru. Na večírek s Donem Juanem, Janem Přeučilem, Viktorem Limrem a dalšími herci a samozřejmě i s Vilémem Dubničkou přijďte do Papírna Cafe 26. ledna, na večírek s Revizorem, Martinem Zahálkou a Janem Zadražilem 6. února. O termínech dalších večírků, věnovaných Králi jelenem, Marné lásky snaze, V nouzi poznáš přítele, Třem mušketýrům a Lháři se včas dozvíte na www.divadelnileto.cz a fb. Na červen dále připravujeme výstavu velkoformátových fotografií a divadelní příměstský tábor.

Věříme, že uspořádáme opět letní tábor v Partolticích a najdeme vhodné téma pro festival Můj život s...

Děkujeme Vám za Vaši přízeň, čas a energii, kterou jste věnovali našim projektům, ať již jako diváci, partneři či podporovatelé!

TĚŠÍME SE NA DALŠÍ SETKÁNÍ S VÁMI A PŘEJEME VESELÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK!
Za spolek PaNaMo

Marcela Mašínová