Aktuality

16. Divadelní léto míří do Proluky

Divadelní léto pod plzeňským nebem se odehraje v Proluce v Křižíkových sadech, kde festival v roce 2008 začínal. Letošní 16. ročník bude v podobě, kterou diváci znají, poslední.

„Rozhodli jsme se Divadelní léto, vlajkovou loď spolku PaNaMo, na chvíli - možná na pár let - zakotvit v přístavu, aby třeba později, až bude vítr příznivý, mohla zase vyplout v plné slávě. Cítíme, že náplň festivalu je v mnoha ohledech vyčerpána, pokračovali bychom jen z nostalgie a rutiny, a to rozhodně nechceme,“ řekla Marcela Mašínová ředitelka Divadelního léta a předsedkyně spolku PaNaMo. „Rádi bychom ale příští rok přinesli divákům v Plzni opět něco nového, divadelní projekt, který oživí nezávislou kulturní scénu stejně, jako před 16 lety Divadelní léto.“

Rozhodnutí organizátorů v dalších letech ve festivalu Divadelní léto nepokračovat nijak neovlivní program letošního ročníku. Přípravy jsou v plném proudu.

Festival uvede špionážní detektivní komedii „39 stupňů“ autora Patricka Barlowa. Adaptace vznikla na základě stejnojmenného filmu Alfreda Hitchcocka z roku 1935, inspirovaného špionážním románem Johna Buchana z roku 1915. Hra „39 stupňů“ je uváděna po dohodě s agenturou Concord Theatricals Ltd. jménem společnostiSamuel French Ltd. www.concordtheatricals.co.uk. V režii Zdeňka Bartoše hrají Jan Meduna, Eva Leimbergerová, Jan Holík a Tomsa Legierski.

V červenci 2023 nabídne 16. ročník Divadelního léta pět repríz komedie „Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho“ a chybět nebude ani zajímavý doprovodný program.

Nenechte si Divadelní léto, které potrvá od 6. června do 15. července 2023, ujít!

Více na GoOut.