PaNaMo

Co je PaNaMo?

PaNaMo je Paletou Nápadů a Možností.

PaNaMo vzniklo v roce 2004. Spolek sdružuje zájemce o kulturní dění a osobnostní rozvoj, organizuje vzdělávací aktivity. Spolupracuje s organizátory významných kulturních akcí (např. Mezinárodní festival Divadlo, Skupova Plzeň, Johan z.ú....).

Veřejnost si činnosti spolku mohla všimnout v r. 2008, kdy byl založen festival Divadelní léto pod plzeňským nebem. Podstatou festivalu je vznik původní divadelní inscenace, jejíž scénografie je ušitá na míru některému z kouzelných zákoutí historického centra města Plzně. K vidění jsou především díla světové dramaturgie, jako např. Don Juan, Revizor, Marná lásky snaha, Král jelenem, Lhář, Don Quijote...Vedlejší program je zaměřen na různé typy jevištního umění, které je málokdy k vidění pod širým nebem (tanec, improvizace, pohybové divadlo,slam poetry, pantomima, ...).

V r. 2009 se PaNaMo stalo členem MAS sv. Jana z Nepomuka, od té doby se aktivně podílí na jejích činnostech. Od roku 2010 se PaNaMo věnuje vzdělávacím projektům, určeným především dětem a mládeži. V září otevřelo PaNaMo ve spolupráci s týmem kandidatury města Plzně na EHMK 2015 široké veřejnosti prostor bývalého pivovaru Světovar, který byl oživen mnoha druhy umění v projektu Světovaření.
V listopadu roku 2010 a 2011 uspořádalo PaNaMo dva ročníky queer festivalu Ozvěny Mezipater Plzeň.

V listopadu 2012 byl založen kulturně – sociální festival - Můj život s... Každý ročník je věnován jednomu tématu (HIV/AIDS, stáří, závislost, paměť a rodina), který je veřejnosti představen prostřednictvím umění.

Na sklonku roku 2012 získalo PaNaMo podporu grantového projektu Řemesla nás baví - zvyšování zájmu žáku základních škol o řemesla prostřednictvím praktických činností a multimédií v rámci globálního grantu CZ.1.07/1.1.18 Zvyšování kvality ve vzdělávání v Karlovarském kraji II Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Dvouletý projekt začal v lednu 2013.
V květnu 2013 otevřelo PaNaMo projekt Umění na dosah - uměleckou dílnu v Partolticích na Nepomucku. V rámci projektu probíhají v průběhu roku umělecké dílny pro veřejnost, dílna slouží dále jako zázemí pro další projekty sdružení (Divadelní léto, Řemesla nás baví a další). V roce 2016 otevřelo PaNaMo první ročník příměstského tábora na téma ŘEMESLA.

Předsedkyní spolku PaNaMo je ing. Marcela Mašínová, místopředsedkyní Mgr. Dana Šedivá.

Stanovy ke stažení

Zprávy o činnosti