PaNaMo

Co je PaNaMo?

PaNaMo je Paletou Nápadů a Možností.

PaNaMo vzniklo v roce 2004. Spolek sdružuje zájemce o kulturní dění a osobnostní rozvoj, organizuje vzdělávací aktivity. Spolupracuje s organizátory významných kulturních akcí (např. Mezinárodní festival Divadlo, Skupova Plzeň, Johan z.ú....).

Veřejnost si činnosti spolku mohla všimnout v r. 2008, kdy byl založen festival Divadelní léto pod plzeňským nebem. Podstatou festivalu je vznik původní divadelní inscenace, jejíž scénografie je ušitá na míru některému z kouzelných zákoutí historického centra města Plzně. K vidění jsou především díla světové dramaturgie, jako např. Don Juan, Revizor, Marná lásky snaha, Král jelenem, Lhář, Don Quijote, Cyrano, Švanda dudák...Vedlejší program je zaměřen na různé typy jevištního umění, které je málokdy k vidění pod širým nebem (tanec, improvizace, pohybové divadlo, slam poetry, pantomima, ...).

V r. 2009 se PaNaMo stalo členem MAS sv. Jana z Nepomuka, od té doby se aktivně podílí na jejích činnostech. Od roku 2010 se PaNaMo věnuje vzdělávacím projektům, určeným především dětem a mládeži. V září otevřelo PaNaMo ve spolupráci s týmem kandidatury města Plzně na EHMK 2015 široké veřejnosti prostor bývalého pivovaru Světovar, který byl oživen mnoha druhy umění v projektu Světovaření.

V listopadu roku 2010 a 2011 uspořádalo PaNaMo dva ročníky queer festivalu Ozvěny Mezipater Plzeň.
V listopadu 2012 byl založen kulturně – sociální festival - Můj život s... Každý ročník je věnován jednomu tématu (HIV/AIDS, stáří, závislost, paměť a rodina, svoboda, poezie), který je veřejnosti představen prostřednictvím umění.

Na sklonku roku 2012 získalo PaNaMo podporu grantového projektu Řemesla nás baví - zvyšování zájmu žáku základních škol o řemesla prostřednictvím praktických činností a multimédií v rámci globálního grantu CZ.1.07/1.1.18 Zvyšování kvality ve vzdělávání v Karlovarském kraji II Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Dvouletý projekt začal v lednu 2013.
V květnu 2013 otevřelo PaNaMo projekt Umění na dosah - uměleckou dílnu v Partolticích na Nepomucku. V rámci projektu probíhají v průběhu roku umělecké dílny pro veřejnost, dílna slouží dále jako zázemí pro další projekty sdružení (Divadelní léto, Řemesla nás baví a další). V roce 2016 otevřelo PaNaMo první ročník příměstského tábora na téma ŘEMESLA.

V roce 2019 realizovalo PaNaMo spolu s neziskovou organizací Johan úspěšný projekt Zúročení, který byl součástí projektu Cesta svobody. V rámci oslav 30 let demokracie a svobody byla symbolicky a zcela výjimečně otevřena veřejnosti Funkcionalistická budova na Americké 42 Plzeň, mj. bývalé sídlo KV KSČ. Návštěvníci se během 4 dnů, od 14. do 18. 11., setkávali s výtvarným uměním, divadlem, tancem, filmem, diskusemi a architektonickými prohlídkami budovy.

Předsedkyní spolku PaNaMo je ing. Marcela Mašínová, místopředsedkyní Mgr. Dana Šedivá.

Stanovy ke stažení

Zprávy o činnosti