Umění na dosah

Umění na dosah je projekt, v jehož rámci máte možnost proniknout do tajů různých řemesel. Prostřednictvím workshopů vedených zkušenými lektory si můžete osvojit nové dovednosti a prožít báječné dny v prostředí umělecké dílny v Partolticích u Nepomuka.

Objekt umělecké dílny vznikl přestavbou části hospodářské budovy za podpory Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova ve spolupráci s MAS sv. Jana z Nepomuku. Na vybavení dílny přispěl Plzeňský kraj z Programu podpory rozvoje venkovského cestovního ruchu v Plzeňském kraji pro rok 2012.

Dílna byla slavnostně otevřena 18. 5. 2013. Návštěvníci měli možnost vyzkoušet si různé typy řemesel, podívat se se svými dětmi na pohádku, poslechnout si Komorní lahvový orchestr, plzeňskou kapelu Švajneraj, nebo si jen na chvíli odpočinout u živého ohně. Otevření se zúčastnilo na 150 lidí z okolí Partoltic i z Plzně.

PaNaMo zve každoročně aprobované lektory a připravuje pro zájemce sérii jednodenních dílen, zaměřených především na rozvoj rukodělných technik a řemesel. I úplní začátečníci tak mohou například vstoupit do tajů animace přírodních materiálů v prostoru a vytvořit svůj první animovaný film, vyrobit si skleněné perly a poskládat je do jednoduchých šperků, potěšit sebe či své blízké originálním smaltovaným šperkem či domovním znamením...

Umělecká dílna dále slouží jako základna pro další projekty PaNaMo, např. pro výrobu kulis a dekorace pro Divadelní léto pod plzeňským nebem a další, jednorázové projekty – v roce 2015 např. pro česko-belgický projekt UBUdneS.

Od roku 2016 dílnu využíváme pro týdenní příměstský tábor, který je zaměřen zejména na řemesla a další rukodělné techniky.

 

Fotogalerie